پراپ چیست؟

پراپ فرم در فارکس یا پراپ تریدینگ به روشی مشارکتی برای سود بردن از بازار فارکس گفته می‌شود. به زبان ساده در این سیستم، شرکت‌های بزرگ در نقش تامین کننده سرمایه عمل می‌کنند و پول لازم برای معامله‌گری را در اختیار تریدرها قرار می‌دهند.

تریدرهای حرفه‌ای هم که توان ترید کردن دارند اما سرمایه کافی برای انجام این کار را ندارند، جذب شرکت‌های پراپ می‌شوند. به این روش همکاری پراپ تریدینگ یا پراپ در فارکس گفته می‌شود.

نحوه کار با سایت‌های Prop بسیار ساده است. این شرکت‌ها معمولاً پلن‌های پرداخت سرمایه مختلفی دارند که معامله گران باید در ابتدا یکی از این پلن‌ها را انتخاب کنند. هر پلن دارای یک تست معامله‌گری با ویژگی‌های خاص خودش است. برای مثال شما به عنوان یک تریدر می‌خواهید ۲۰۰ هزار دلار سرمایه از شرکت پراپ دریافت کنید.نحوه کار شرکت های پراپ تریدینگ به این صورت است که برای شما یک پلن تست معامله‌گری طراحی می‌کند و در صورت موفقیت در آن، سرمایه ذکر شده را برای ترید کردن در اختیار شما قرار می‌دهد.

میزان تقسیم سود برای هر شرکت و هرچالش متفاوت هست و هر شرکت مزیت ها و معایب خود را دارد.

متاسفانه به دلیل تحریم ها خیلی از شرکت های بزرگ به ایرانی ها خدمات نمی دهند. تیم پیپ ب پیپ سعی کرده در اینجا لیست شرکت هایی که به ایرانی ها خدمات می دهند را به شما معرفی کند.

6

Last prop

مهارت شما٬ سرمایه ماست٬ با اثبات مهارتت تا ۹۰٪ سود کن

Untitled-1

Forfx

تجربه نسل نوین پراپ تریدینگ

Untitled-1

Propiy

با افتخار در کنار تریدر های حرفه ای پراپی