تقویم اقتصادی فارکس

تقویم اقتصادی به تاریخ‌ رویدادهای از قبل برنامه ریزی شده اشاره دارد که ممکن است به طور کلی بر مارکت تأثیر بگذارد. سرمایه گذاران و معامله گران از تقویم اقتصادی فارکس جهت برنامه ریزی معاملات، تخصیص سرمایه لازم و همچنین آگاهی نسبت به الگوها و رفتارهای مارکت استفاده می‌کنند. تقویم اقتصادی کشورهای مختلف به صورت رایگان در چندین وب سایت مالی موجود است که یکی از این وبسایت‌ها، وبسایت آکادمی پیپ به پیپ است. در تقویم اقتصادی فارکس آمارهایی مانند نرخ بیکاری، تورم، گزارشات بانک‌ های مرکزی، گزارشات دولت‌ ها، تغییرات برنامه ریزی شده و … منتشر می‌شود.

رویدادهای ذکر شده به یکی از دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

🟡 رویدادهای مالی یا اقتصادی آینده

🟡 گزارش رویدادهای مالی یا اقتصادی گذشته

چیزی که مهم است این است که معامله گران و سرمایه گذاران جهت دریافت اطلاعات و استفاده از فرصت‌های تجاری به تقویم اقتصادی فارکس نیاز دارند. استفاده از تقویم اقتصادی فارکس به معامله گرانی که استراتژی معاملات کوتاه مدت دارند، بسیار توصیه می‌شود. لازم به ذکر است که تقویم‌های اقتصادی از سایتی به سایت دیگر متفاوت هستند.

ما در آکادمی پیپ به پیپ تقویم اقتصادی با درجه اهمیت متوسط و بالا را به صورت لحظه ای منتشر کرده ایم.

برای دریافت اطلاعات تقویم اقتصادی و مهمترین رویدادهای هر کشور، سایت های خارجی زیادی وجود دارد. در میان تمامی این سایت ها، ۳ سایت forexfactory.com، fxstreet.com و investing.com را می توان معتبرترین و جامع ترین آنها به منظور بررسی تقویم اقتصادی نام برد.